הרצאות

ד"ר קובי אסף שהוא גם פנטומימאי, שחקן, במאי ומורה לתיאטרון, מתבל את הרצאותיו.
בטכניקות מעולם התיאטרון. כל הרצאה היא כמו הצגה. לכן קורא הוא להרצאותיו "הרצגות".

"לגוף שפה משלו"

הרצאת מבוא בשפת גוף, שבה מרענן קובי אסף את המודעות לכוחה של שפת הגוף והשלכותיה על התקשורת הבין אישית. במהלך ההרצאה, שכולה מלווה בהומור, מדגים, מסביר, וממחיש בעזרת הקהל את העקרונות הבסיסיים של שפת הגוף הקשורים לחוקי הטבע. בתום ההרצאה ניתנת לקהל האפשרות להעיר ולשאול שאלות.

שרות בראש

הרצאה המתמקדת בשירות לקוחות והכוונה עסקית. בצורה הומוריסטית וחווייתית זוכה הקהל לכלים שימושיים וייחודיים בתחום שפת הגוף על מנת לשפר התנהלות בעולם העסקי בכלל ובשירות לקוחות בפרט.

הסודות שמאחורי "הדמות והתדמית"

ההרצאה מתמקדת באופן הומוריסטי, בפערים של דפוסי ההתנהגות הנוצרים בין התדמית שהאדם בחר לעצמו, לבין אישיותו הנתונה.
בדרך כלל קיים פער בין המסרים של התדמית לבין המסרים של הדמות. שהרי באמצעות התדמית למעשה מרכז האדם את כל המסרים, השדרים והסיפורים שהוא רוצה להראות ולספר לעולם. ואילו הדמות מספרת את הסיפור הקיים, ובאופן טבעי נוצר פער בין הרצוי למצוי.
פער זה אשר זוחל מתחת לפני השטח, משבש ומפריע למערכות יחסים להתנהל באופן זורם ומתמשך. מודעות לנושא יכולה למזער ולצמצם את הפער ובכך לשפר את מערכות היחסים.

לשחק זה לא משחק

הרצאה בעלת אופי של מפגש חברתי ומשוחרר שבו ד"ר קובי אסף מסביר, ממחיש ומדגיש את מרכיב המשחק כצורך קיומי של האדם בחיים. בתחילת הדרך, המשחק והחיקוי משמשים לילד הרך כלים ראשוניים ללימוד, לגילוי, להתפתחות ולתקשורת עם העולם. מכיוון שהחיים כידוע, הם חומר הגלם של התיאטרון, יוצא שתובנה זו, בניגוד לתפיסות רבות, חושפת את העובדה שתיאטרון (ובכלל אמנות), איננו מותרות כלל ועיקר, אלא בהחלט צורך קיומי! תארו לעצמכם מצב שבו נשללת מילדים הזכות לשחק, לאיזה בני אדם הם יהפכו?!

שפת גוף באומנות

מפגש תיאטרון לנוער - "לגוף שפה משלו" שפת הגוף באומנות, הנו מפגש המציג יחסי תקשורת שלא בזכות המילה. במהלך המפגש מדגים ומסביר קובי אסף:


  • מה מקומה של שפת הגוף בפנטומימה, בתיאטרון ובמחול.

  • תוך כדי הצגת קטעים מטפל קובי אסף בסגנונות השונים של אומנות הפנטומימה; פנטומימה לבנה -פנטומימה אקספרסיבית - פנטומימה ריאליסטית.

  • על ידי החלפת דמויות, מראה קובי את נקודת המפגש בין התיאטרון המדבר לפנטומימה, סגנון מאד נפוץ בשנים האחרונות.

  • שאלות תשובות והתנסות באימפרוביזציה.


בסופו של המפגש יצאת נהנה מקטעי המשחק והפנטומימה ומבין מדוע!

"מסכות"

משמעות המסכה בחיים ובתאטרון


משפטו הידוע של שקספיר "כל העולם במה", משקף את העובדה שהחיים מלאים במסכות. לכל אדם יש מספר מסכות; מסכה לחיי חברה, מסכה לחיזורים, מסכה לעסקים ועוד… בחיים, המסכה משמשת כמקום מסתור ל"אמת המפוחדת" ואילו בתיאטרון המסכה נועדה לחשוף את האמת. כפי שאמר אוסקר ווילד , "תנו לי מסכה ואומר לך את האמת" .
תוך כדי טיפול בפונקציות הבסיסיות של "המסכה", חושף קובי אסף במהלך המפגש את האמת הבסיסית שמסתתרת מאחורי כל מסכה מסוימת.